hazard 4
hazard 4

Hazard? Nie daj się wciągnąć!

W Polsce jest około 200 tysięcy osób uzależnionych od hazardu. Cechy osoby uzależnionej to m.in: brak czasu dla rodziny, pożyczanie pieniędzy od znajomych. Uzależnienie zaczyna mieć wpływ na życie człowieka, osoby nie potrafią radzić sobie z napięciem emocjonalnym, nałóg jest źródłem zaburzeń w sferze osobowości i poczuciu własnej wartości.

 

11 maja w naszej szkole gościły panie przedstawicielki Krajowej Administracji Skarbowej z Urzędu Celnego w Przemyślu. Przeprowadziły dla uczniów klas VI – VIII lekcję w zakresie profilaktyki w zakresie uzależnień i ich negatywnych skutków dla dzieci i nastolatków, którzy są najbardziej zagrożoną grupą społeczną.

Edukacja przebiegała pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Uczniowie szkoły w czasie zajęć dowiedzieli się czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach, jakie zagrożenia wynikają z hazardu, czy pozornie bezpieczne gry internetowe są rzeczywiście bezpieczne, jak się ratować, co robić ze skutkami uzależnień od hazardu.

Gry internetowe, w których stawką są pieniądze lub inne dobra materialne to wstęp do uzależnień w życiu dorosłym. Hazard jest na trzecim miejscu pod względem uzależnienia, zaraz po narkotykach i alkoholu. W czasie pogadanki nastolatkowie dowiedzieli się, kiedy rynek tzw. automatów do gier jest legalny oraz obejrzeli film z działalności służb celno – skarbowych. My dorośli: rodzice i nauczyciele obserwujmy nasze dzieci i reagujmy, gdy zauważymy, że trzeba pomóc.

Strona główna – Nie dla hazardu – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Szef KAS Magdalena Rzeczkowska o akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Hazard? Nie daj się wciągnąć! – akcja edukacyjna KAS – YouTube