IMG 20230505 171308173 Copy
IMG 20230505 171308173 Copy

Ważna rola marzeń w edukacji

Wycieczka nie tylko służy zdobywaniu wiedzy ogólnej, ale jest doskonałą formą wypoczynku dla młodzieży oraz integracji klasowej. Tak było i tym razem. Uczniowie naszej szkoły z klasy ósmej zaplanowali, że na zakończenie procesu edukacyjnego szkoły podstawowej spędzą ze sobą chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci, gdy opuszczą mury majdańskiej szkoły.

 

Wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy siódmej oraz wychowawczynią, Małgorzatą Pokrywką, nauczycielami: Katarzyną Skórską oraz Michałem Rydzikiem zrealizowali swoje marzenia. W dniach 4 – 5 maja pojechali do Inwałdu i Zatoru w województwie małopolskim. W ciągu dwóch dni wypełnionych atrakcjami turystycznymi podziwiali regiony naszego kraju.

 

Niesamowite wrażenie dostarczył Park Miniatur, w którym uczniowie podziwiali 65 budowli z całego świata. Także ciekawą formą nie tylko turystyczną, ale też i edukacyjną był rejs wodnym statkiem w Zatorze wśród postaci mitologicznych. Ich historie Park Mitologiczny przypomniał zwiedzającym w atrakcyjnej scenerii trojańskiego konia i bohaterów znanych z mitologii greckiej. Oczywiście, nie zabrakło atrakcji typowo rozrywkowych dla upamiętnienia tego szczególnego czasu, jakim jest wyjazd dwudniowy. Stąd organizatorzy zapewnili nocleg w malowniczym miejscu w domkach, gdzie przy blasku słońca, wśród śpiewu ptaku i cudnie lśniącej wody, na łonie przyrody można było upiec kiełbaski, posiedzieć przy ognisku czy pograć w piłkę. W drugim dniu uczniowie przebywali w Energylandii, największym parku rozrywki Polski (70 ha, kilkanaście kolejek górskich, w tym 2 w kategorii hyper coaster).

Dzięki współpracy wychowawczyni, rodziców i uczniów marzenie kończących w tym roku szkołę podstawową stało się faktem i przejdzie do historii Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim.

Dziękujemy rodzicom, wychowawczyni i opiekunom, bo to dzięki ich zaangażowaniu marzenie uczniów zostało zrealizowane.