fabryka czekolady 4
fabryka czekolady 4

Naszym celem jest integracja

Integrować się można na wiele sposobów, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że ulubioną formą jest wycieczka. Ta, na której były klasy I i II 16.05.2023 r. szczególnie. Po pierwsze, bo edukacyjnie w sposób interaktywnie fascynujący, po drugie niesamowicie słodki.

 

Przystanek pierwszy: Piwnice Rzeszowskie, w których to poznaliśmy legendę powstania Rzeszowa, zachwyciliśmy się historią miasta, jego kulturą, ludźmi, architekturą, wydarzeniami, a wszystko przedstawione było tak, by większość naszych zmysłów była włączona do aktywności. Sensoryczne i interaktywne ścieżki zachwycały w każdym kolejnym korytarzu, gdzie mogliśmy doświadczać, podpatrzeć, poczuć, wsłuchać się, a przez to więcej zrozumieć.

Przystanek drugi: Pijalnia Czekolady pana Mirosława Pelczara w Millenium Hall, dwukrotnego Mistrza Polskich Cukierników. Warsztaty cukiernicze, w których braliśmy udział pobudziły nasz ostatni zmysł – smak. Poznaliśmy drogę od ziarenka po tabliczkę czekolady. Odgadywaliśmy poprzez degustację różne nuty smakowe występujące w czekoladzie. Staliśmy się aktywnymi uczestnikami dekorowania własnej tabliczki czekolady oraz lizaka.

To był naprawdę słodki przystanek.

Przystanek trzeci: bar „Czerwone jabłuszko”. Słysząc nazwę naszego miejsca obiadowego dzieci od razu zaczęły śpiewać znaną im przyśpiewkę ludową o czerwonym jabłuszku. Pyszny obiad zakończył wspólne wycieczkowanie.

To był dobry czas, na śmiech, radość i zabawę, bo tym jest dzieciństwo…

Inicjatorką edukacyjnego wyjazdu, połączonego z budowaniem tak bardzo potrzebnych rówieśniczych relacji była wychowawczyni klasy I pani Joanna Brzyska.