Album Grucow 4
Album Grucow 4

Profesor Adam Gruca w Jarosławiu

I oto kolejna instytucja, tym razem kultury wspiera nasze przedsięwzięcie i wspólnie z nami wędruje „Śladami profesora Adama Grucy”. Nawiązaliśmy kontakt i współpracę z Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Dziękujemy panu dyrektorowi Konradowi Sawińskiemu, pani Zofii Kostka – Bieńkowskiej starszej kustosz i panu Rafałowi Kolano adiunktowi muzeum za umożliwienie dostępu do pamiątek związanych z naszym rodakiem.

 

Z pewnością są to uśmiechy losu na drodze poszukiwań śladów „Ojca polskiej ortopedii” w regionie i naszych przygotowań do uroczystości odsłonięcia pomnika dnia 3 czerwca 2023 roku w Majdanie Sieniawskim.

W 1977 roku Państwo Helena i Adam Grucowie, jako honorowi goście i ambasadorowie Jarosławskiej Ziemi, brali udział w uroczystości Jubileuszu 500. lecia Szpitalnictwa w Jarosławiu.

Wiemy, że profesor miał wieki sentyment do Jarosławia i otrzymał tytuł honorowego obywatela tego miasta, a jedna z tamtejszych ulic nosi jego imię. To dla nas kolejne zaszczytne wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy😊