pasieka 3
pasieka 3

Pszczoły w głównej roli

W Nadleśnictwie Sieniawa 20 maja miała miejsce uroczysta inauguracja pasieki edukacyjnej, której celem jest promowanie pszczelarstwa w warunkach leśnych. Jednym z punktów programu wyjątkowego wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Magiczny świat pszczół”.

 

Laureatką konkursu w swojej kategorii została uczennica klasy VI Agata Gruca, zachęcona jak wielu uczniów naszej szkoły do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat pszczół oraz ich życia, a przy tym do twórczego działania przez panią plastyk Teresę Mazurek. Serdecznie gratulujemy!😊

Nadleśnictwu Sieniawa pięknie dziękujemy za zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie z pszczołami w głównej roli. Pasieka edukacyjna i to, co się w niej będzie działo nie raz utwierdzi nas w przekonaniu, że te małe owady są pracowite i pod tym względem mogą być dla nas wzorem. Z pewnością rolą pasieki jest propagowanie kwestii dotyczących życia pszczół i ich ochroną oraz propagowanie bioróżnorodności środowiska naturalnego. Bezpośrednia obserwacja miejsca życia pszczół to również pobudzanie świadomości i przekonania, że pszczoły z ludźmi powinny żyć w środowisku w ścisłej harmonii.