adam gruca (1)
adam gruca (1)

Finał konkursu o prof. Adamie Grucy

Dnia 30 maja odbył się finał gminnego konkursu „Śladami profesora Adama Grucy”. Po etapie szkolnym, w którym uczestniczyło 42 uczniów, do finału gminnego zakwalifikowało się ośmiu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce i tyle samo z naszej. Szesnastu uczniów przystąpiło do interdyscyplinarnej zabawy edukacyjnej, w której zmierzali się m.in. z krzyżówką, rozsypanką wyrazową, puzzlami, tekstem ortograficznym, zadaniami z języka angielskiego.

 

Finaliści wykazali się wiedzą z tematyki konkursowej, umiejętnością wykorzystania jej w praktyce, znajomością miejsc oraz faktów z życia i działalności profesora Adama Grucy, urodzonego w Majdanie Sieniawskim. To wyjątkowe, jak nasza młodzież chce wiedzieć więcej niż tylko podstawy, jak jest zaciekawiona i chętna do działania.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich opiekunom za aktywność w pogłębieniu i popularyzowaniu wiedzy na temat życia i działalności naszego rodaka.

Finalistów konkursu wiedzy i plastycznego zapraszamy z rodzinami na uroczystości związane z odsłonięciem pomnika profesora Adama Grucy w najbliższą sobotę 3 czerwca 2023r. – w linku poniżej program uroczystości:

„Ojciec polskiej ortopedii” z Majdanu Sieniawskiego – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)

 

Pani Agnieszce Ładak – Kierepka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce, nauczycielce historii – pani Agnieszce Działo, nauczycielce plastyki – pani Teresie Mazurek, polonistce – pani Małgorzacie Pokrywce oraz paniom nauczycielkom Joannie Brzyskiej, Izabeli Śliwa, Magdalenie Gwóźdź, serdecznie dziękujemy za koordynowanie działań konkursowych.
Słowa podziękowania kierujemy do pani dyrektor szkoły, Małgorzaty Leji, koordynatorce całości przedsięwzięcia.

 

Dla chętnych, którzy chcą sprawdzić swoja wiedzę proponujemy test

Czy znasz Adama Grucę? – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)

 

Do pogłębiania wiedzy, podajemy materiały z twórczego życia profesora Adama Grucy:

Śladami profesora Adama Grucy – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)

Profesor Adam Gruca nas łączy – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim (spmajdansieniawski.pl)

 

Zespół nauczycieli humanistów