bank (3)
bank (3)

Zajęcia w banku

  • Post category:Aktualności

Uczniowie klasy VI odwiedzili Narodowy Bank Polski Oddział w Rzeszowie. Co to znaczy, że NBP jest bankiem emisyjnym? Jaka jest definicja znaków pieniężnych? Jakie typy zabezpieczeń chronią banknoty przed fałszerstwami? Czy można samodzielnie nauczyć się je rozpoznawać? Po co są rezerwy budżetowe? Wiele ciekawych pytań i odpowiedzi padło podczas bankowego spotkania w centrum Rzeszowa.

 

Wizyta w Oddziale Banku na ulicy 3 Maja była okazją do uczestniczenia w nieszablonowej lekcji ekonomii, podczas której młodzież poznała historię bankowości centralnej w Polsce, rolę banku centralnego w gospodarce, historię pieniądza czy możliwość rozpoznawania autentyczności banknotów. Główny Specjalista Banku NBP pani Monika Mularz – Dobrowolska przekazała uczniom interesujące informacje o szczegółach pracy w tej instytucji. Młodzież zaznajomiła się z pieniądzem od podszewki, obejrzała wystawę historycznych urządzeń w minimuzeum bankowym i samodzielnie zamieniła bilon w urządzeniu samoobsługowym, a równowartość odebrała w kasie.

Uczniowie klasy VI będą teraz wiedzieć, że aby rozpoznać autentyczność banknotów należy zastosować zasadę czterech haseł (tj. czynności, które należy wykonać przy sprawdzaniu):

1. Dotknij.
2. Popatrz.
3. Przechyl.
4. Sprawdź.

Pani Monice Mularz – Dobrowolskiej serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość przeżywania edukacji ekonomicznej w atrakcyjnej formule😊

Młodzież spacerowała też po ciekawych zakątkach Rzeszowa, a wiedzę o pieniądzu wykorzystała w praktyce na kolejnej lekcji ekonomii w jednej z rzeszowskich galerii😊