nocowanie2 (3)
nocowanie2 (3)

Noc w szkole

  • Post category:Aktualności

Wyjaśnienie problemów, wspólne gry i zabawy integrują grupę. Uczą także współistnienia z innymi poprzez tolerowanie zachowań, a przede wszystkim dążenia do kompromisów.

 

Uczniowie klasy drugiej wraz wychowawczynią, panią Dorotą Pisarczyk i jedną z mam, panią Joanną Brzyską z 15. na 16. czerwca spędzili noc w szkole. Wcześniej samodzielnie przygotowali Plan zajęć i Regulamin pobytu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich podopiecznych wychowawczyni przygotowała mnóstwo atrakcji tj.

– Bieg na orientację, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Dzieci losowo podzielone na dwie grupy: czerwoną i żółtą miały za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec wyznaczoną trasę, a po drodze odszukać i wykonać 4 zadania zdobywając dodatkowe punkty. Każda z grup otrzymała mapę według, której należało się poruszać. Dzieci świetnie się bawiły biegając po pobliskim lesie, wykorzystywały swoja wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody – czytanie mapy. Przy wykonywaniu zadań punktowanych, korzystały z wiedzy zdobytej na lekcjach matematyki i języka polskiego.

Po intensywnym ruchu na świeżym powietrzu z ogromnym bagażem emocji, zdrowej rywalizacji, uczniowie samodzielnie przygotowali kolorowe kanapki i zasiedli do wspólnej kolacji.

Na podsumowanie dnia odbyły się warsztaty z makramy, podczas których wykonaliśmy „łapacz snów” – czyli indiański amulet, przedmiot pierwotnie wytwarzany przez plemiona indiańskie – Indian z plemienia Ojibwe z Ameryki Północnej. Jak głosi legenda amulet chroni nas nie tylko przed złymi snami, ale przede wszystkim sprawia, że wykorzystujemy pełny potencjał snu i odbieramy wyłącznie dobrą energię. Złe duchy i koszmary są uwięzione na powierzchni sieci, natomiast dobre przeciekają przez pozostawione w sieci przesmyki. Wykonany przez nas „łapacz snów” towarzyszył nam tej nocy zawieszony nad naszymi posłaniami. Przed snem odtańczony został również uspokajający taniec indiański „HAYA-HAYA-HO”.

W naszym planie nie zabrało również gier i zabaw w parach i zespołowych. Odbyły się też zawody indywidualne: „Szukanie skarbów w szkole”. Była bajka na dobranoc- czytana, no i oczywiście „Kino nocne” w którym obejrzeliśmy film pt. „Czarodziejski słoń”.

Dzieci zmęczone i szczęśliwe zasnęły we wspólnej sypialni, którą stała się ich własna klasa.

Po dniu i nocy pełnej wrażeń, przed godziną dziewiątą, szczęśliwi rodzice zabrali swoje pociechy do domu.

Okazuje się, że noc w szkole to super pomysł! Miejsce codziennej nauki może być radością i wspaniałą przygodą. Tego są pewni zintegrowani uczniowie klasy II, którzy już w przyszłym roku szkolnym będą spędzali dni i noce w szkole😊