rower (10)
rower (10)

Rowerem wokół Majdanu? A dlaczego nie!

  • Post category:Aktualności

Jazda rowerem jest relaksująca i przynosi wiele korzyści dla zdrowia, a czerwiec jest idealnym miesiącem na aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

 

Dlatego też uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Edytą Pokrywką oraz nauczycielką przyrody Eweliną Kłos-Kudłak wybrali się na wycieczkę rowerową wokół swojej miejscowości. Co więcej, wzorowo zdany egzamin na kartę rowerową stał się wspaniałą okazją do tego by w praktyce wykorzystać zdobyte wiadomości dotyczące zachowania się na drodze.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też na początku naszej wyprawy sprawdziliśmy sprzęt rowerowy oraz powtórzyliśmy podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczącego wycieczek rowerowych, min. jazda w kolumnie, sygnalizowanie skrętu poprzez wyciągnięcie ręki czy zakaz przejeżdżania przez przejście dla pieszych.

Podczas naszej wycieczki udaliśmy się w wyjątkowe miejsce w lesie na Szegdach, gdzie rosną majestatyczne dęby i buki będące pomnikami przyrody. Niektóre z nich mają nawet swoje imiona! Miejsce to, pokazał nam Kamil Gruca, jeden z uczniów naszej klasy, który jest zapalonym rowerzystą i jak się okazuje miłośnikiem przyrody😊.

Jadąca z nami nauczycielka geografii zwróciła uwagę na rosnące w tym lesie rośliny: kokoryczka wonna i wilczomlecz migdałolistny. Są to rzadko występujące na terenie naszej gminy rośliny i pozostają one pod ochroną.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było ognisko, na które dotarliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Dziękujemy rodzicom, którzy rozpalili ogień i zadbali o przygotowanie posiłku!

To był wspaniały dzień pełen radości i zadowolenia. Uwolnione podczas jazdy endorfiny, sprawiły, że byliśmy zrelaksowani i mogliśmy w pełni cieszyć się piękną pogodą.

Wyjazd był na tyle udany, że w drodze powrotnej zaplanowaliśmy kolejną wycieczkę rowerową w przyszłym roku szkolnym.

Z niecierpliwością na nią czekamy!😊