IMG 20230522 115055
IMG 20230522 115055

Więź ze szpitalem w Otwocku

Rok profesora Adama Grucy ciągle trwa, jak więź naszej szkoły z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku im. profesora Adama Grucy. W sierpniu odwiedzili nas wyjątkowi goście, pani Anna Wojdasiewicz Kierownik Archiwum SPSK im. prof. Adama Grucy CMKP z ratownikiem medycznym panem Maksymem Deczewskim.

Pani Kierownik przyjechała z umową dotyczącą użyczenia przez nas sztandaru nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 2 im. prof. Adama Grucy w celach prezentacji na wystawie upamiętniającej 130. rocznicę urodzin profesora Adama Grucy, organizowaną przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Umowa obustronnie została podpisana. Dla naszej szkoły i majdańskiej społeczności to wielki honor, bo pamięć o naszym Rodaku i jego osiągnięciach to proces ciągle trwający. To nas raduje i napawa optymizmem, bo wiemy, że NASZ PAN PROFESOR na to zasługuje.

To była wzruszająca rewizyta po pobycie dyrektor szkoły Małgorzaty Leja w otwockim szpitalu. Tam dyrektor poznawała szpital, ujęta była jego troską o człowieka i atmosferą, tworzoną przez wspaniały zespół zarządzający. Przywiozła niepowtarzalne wrażenia i emocje oraz materiały, które były pomocne w organizacji naszej uroczystości odsłonięcia pomnika profesora Adama Grucy dnia 3 czerwca 2023r. oraz wydarzeniom jej towarzyszącym.