binary comment
binary comment

Warta pamięci w Majdanie Sieniawskim

  • Post category:Aktualności

16 września nasza szkoła wzięła udział w inicjatywie „Warta pamięci”, której celem jest oddanie hołdu obywatelom polskim zamordowanym przez sowietów na wschodzie kraju. Akcja odbyła się równocześnie w 25 lokalizacjach na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i Podkarpaciu o godzinie 17:30.

Na cmentarzu parafialnym w Majdanie Sieniawskim znajduje się mogiła por. Janusza Chrzanowskiego (rozstrzelanego przez żołnierzy Armii Czerwonej 28.09.1939 r. w Majdanie Sieniawskim) oraz mogiła kpt. Jana Klepackiego (rozstrzelanego przez żołnierzy Armii Czerwonej w dniu 28.09.1939 r. w Majdanie Sieniawskim).

Dziękujemy uczennicom i uczniom: Wiktorii, Marysi, Agacie, Oli, Ksaweremu, Kacprowi, Bartoszowi i Oskarowi pod opieką pani wicedyrektor Magdaleny Gwóźdź, za godne reprezentowanie naszej szkoły w poczcie sztandarowym oraz uczczenie pamięci poległych żołnierzy września 1939 roku.