IMG 20230921 135049
IMG 20230921 135049

W sercu zielonych płuc

  • Post category:Aktualności

Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim to cel wycieczki klas I-III, która odbyła się 21 września. Interaktywno – sensoryczne miejsce nauki, doświadczania i zabawy, napełniło naszych uczniów eksplozją energii i fascynacji. Niezwykłe zjawiska atmosferyczne, prezentacja różnych źródeł energii, budowa elektrowni wodnej z klocków lego, nieznane sposoby recyklingu to tylko niektóre z prezentowanych nowinek nauki. Tajniki świata przyrodniczego wzbudziły zainteresowanie i chęć odkrywania. Podziwiając ekspozycje uczniowie mogli zaznajomić się z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki oraz budować umiejętności obserwacji przyrody.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Kreatywny, w którym radości nie było końca.  Dmuchańce, trampolina, olbrzymie piłki, basen z piłeczkami, klocki, namiot sferyczny, labirynt, to wszystko sprawiło, że w oczach naszych podopiecznych widniał napis „Chwilo trwaj!!!” 

W celu uzupełnienia energii udaliśmy się na pyszny obiad w urokliwym miejscu na wyspie. Ciąg dalszy naszej wyprawy to park linowy  TRASA MALUCH. Pośrodku drzew, specjalnie przygotowana i bezpieczna sieć przeszkód dla najmłodszych. Dzieci mogły się sprawdzić rozwijając swoją sprawność ruchową, zwinność, uważność oraz odwagę. Była to również lekcja wrażliwości i empatii, gdy w potrzebie był ktoś obok. Wracając zakupiliśmy sobie drobiazgi, by były wspomnieniem po Zoom Parku, miejscu dobrej energii i natury.

Pomysłodawcą i organizatorem super wyprawy była wychowawczyni klasy II Joanna Brzyska.