binary comment
binary comment

Podróże uczą

  • Post category:Aktualności

„Trzeba podróżować, żeby się czegoś nauczyć” – napisał Mark Twain. O tym, że słowa tego pisarza są ciągle aktualne przekonali się uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII podczas wyjazdu edukacyjnego. Odwiedziliśmy Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, miejsce z nieograniczoną przestrzenią dla umysłu. Można tam tyle wyczarować, ile podpowie nam nasza wyobraźnia. Można eksperymentować, testować i pytać. Służą do tego eksponaty oraz pracownie warsztatowe, w których uczniowie z wielką ciekawością odkrywali tajniki wiedzy.

Kiedy starsi koledzy przeprowadzali eksperymenty naukowe, uczniowie klasy IV uczestniczyli w Podkarpackim Kongresie Pamięci Narodowej „Historia mówi przez pokolenia”. Była to niezwykła lekcja historii, tym bardziej fascynująca, że czwartoklasiści rozpoczęli swoją wielką przygodę z historią. Program Kongresu był bardzo ciekawy i dostosowany zarówno dla uczniów klas starszych, jak i najmłodszych. Uczniowie skorzystali z strefy edukacyjnej, grali w gry planszowe i obejrzeli teatrzyk pt. „Miś Wojtek”. Aktywne uczestnictwo w spektaklu zostało nagrodzone pluszową maskotką WOJTKA.

Po edukacyjnym spotkaniu, to FlyPark w Rzeszowie był wspaniałym miejscem rekreacji, gdzie pod czujnym okiem trenerów i opiekunów miał miejsce prawdziwy pokaz sprawności i zręczności. Ale przede wszystkim, tak bardzo potrzebny młodzieży czas rozrywki i rekreacji. Myślę, że uczestnicy wycieczki potwierdzają słowa M. Twaina, bo już pytają kiedy kolejna wycieczka?

nauczycielka historii Agnieszka Działo