ABC12
ABC12

Co nas bardzo niepokoi?

Drodzy Rodzice, w związku z ostatnimi niepokojącymi wydarzeniami w świecie Internetu i YouTube zwracamy się do Państwa z prośbą o szczególną kontrolę i monitorowanie działalności dzieci i młodzieży w Internecie. Internet obfituje w różnorodne treści, zarówno te pozytywne, jak i potencjalnie szkodliwe. Monitorując aktywność dzieci, możemy zapewnić im bezpieczne użytkowanie sieci online, ale również ochronę przed nieodpowiednimi treściami oraz kontaktami.

ABC cyberbezpieczeństwa

Wirtualna rzeczywistość zmienia się bardzo szybko i często trudno jest nadążyć za nowymi zagrożeniami pojawiającymi się online. Polecamy poradnik „ABC cyberbezpieczeństwa”

publikacje,plik,90 (it-szkola.edu.pl)

Zebrano tu hasła dotyczące z jednej strony wirtualnych zagrożeń, a z drugiej – dobrych praktyk i cyfrowych nawyków. Publikacja podpowiada m.in. jak zadbać o równowagę online–offline i zawiera definicje pojęć takich jak cyberstalking, fake news, FOMO, kradzież tożsamości, niebezpieczne kontakty, oszustwa internetowe, sexting, sharenting, trolling w sieci czy vishing. „ABC cyberbezpieczeństwa” to kompendium wiedzy dla każdego internauty!

Pamiętajmy, że Nasze wspólne zaangażowanie i rozmowy na temat bezpieczeństwa online są kluczowe. Dzięki nim możemy stworzyć bezpieczne i odpowiednie środowisko dla Naszych dzieci.

W ramach jakichkolwiek pytań lub obaw związanych z aktywnością dzieci i młodzieży w świecie Internetu, służymy Państwu pomocą i wsparciem.Polecamy:

Aktualności – Dzień Bezpiecznego Komputera: poradnik bezpiecznego internauty – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (ose.gov.pl)

mOchrona – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (ose.gov.pl)

Z troską i wyrazami szacunku,
Aleksandra Kyć, pedagog szkolny
Joanna Brzyska, pedagog specjalny