IMG 4421
IMG 4421

Radosna niepodległość

  • Post category:Aktualności

Szkolne obchody święta Niepodległości przebiegały w podniosłej i pogodnej atmosferze. Na mszę świętą w intencji Ojczyzny społeczność szkolną poprowadził poczet sztandarowy. Ksiądz Janusz Jakubiec opowiedział o trudnościach, radości i odpowiedzialności, które wiążą się niepodległością. Zwrócił uwagę na ważność patriotyzmu w trudnych historycznie czasach i nawiązał do patriotyzmu współcześnie.

W szkole święto uczciliśmy muzycznie, a uczennice klasy V zaprezentowały rolę symboli narodowych na przestrzeni czasów historycznych. Nasza uroczystość była międzypokoleniowa, gdyż towarzyszył nam Zespół Majdaniacy. Wspólny występ połączył wszystkich muzycznie, był wyrazem patriotyzmu i potwierdził, że rozwój indywidualnych zainteresowań ma równocześnie wpływ na rozwój naszej społeczności i tworzenie wspólnoty.

Wielki potencjał wspólnotowy ma również nasz polski język. Dbałość o polską mowę to zadanie ciągle aktualne, dlatego zachęcamy do czytania. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali z rąk naszych gości pakiety czytelników w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zachęcającej do wspólnego rodzinnego czytania, dbałości o język polski i posługiwania się piękną polszczyzną. Książki pomagają kształtować nasze wartości – to przecież również ważne dla młodych patriotów.