IMG 1500
IMG 1500

Bądźmy życzliwi

  • Post category:Aktualności

To już kolejny raz 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji nasza uczniowska społeczność aktywnie świętowała tak ważny i potrzebny dzień. Do akcji przyłączyli się wychowawcy, nauczyciele, którzy podczas zajęć poruszali tematykę związaną z ŻYCZLIWOŚCIĄ. Na dolnym korytarzu pojawił się przygotowany przez dzieci ze świetlicy wraz z p. Izabelą Śliwą słój życzliwości, do którego można było włożyć dobre, życzliwe słowo, jaki i zabrać coś dla siebie czy kogoś kto stoi obok, kto BYĆ MOŻE był niezauważany, niewidzialny….?

Niespodzianką stał się balon życzliwości i szczęśliwości. Zadaniem całej społeczności było napompowanie swoich balonów, podpisanie ich swoim imieniem i nazwiskiem. Wszyscy na umówiony znak wypuścili balony mając 5 minut na znalezienie własnego balona. Czas na znalezienie balona okazał się za krótki. Wtedy prowadzący zalecił uczniom by jeszcze raz wypuścili balony, ale tym razem wzięli balon leżący najbliżej siebie, przeczytali imię i nazwisko oraz przekazali go właścicielowi. W ciągu kilku chwil każdy miał swój balon.

„Te balony są jak szczęście. Nigdy go nie znajdziesz, jeśli będziesz szukać swojego. Ale jeśli zależy Ci na szczęściu innych, będziesz dla niego życzliwy, znajdziesz też szczęście, przyniesione przez KOGOŚ ŻYCZLIWEGO” – mówiła pani pedagog. Bądźmy życzliwi, nie tylko od święta, niech każdy z nas o tym pamięta.

SZCZĘŚLIWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI – KAŻDEGO DNIA!!!