profesoor
profesoor

Refleksje w bibliotece u Profesora

  • Post category:Aktualności

Rozważania nad upływającym czasem są czynione od zawsze. Nasza szkolna biblioteka im. Profesora Adama Grucy to miejsce refleksyjne. Bo oto kończąc rok kalendarzowy 2023, zamykamy też Rok Profesora Adama Grucy. Tyle w tym roku zdarzyło się dobrych, czasem drobnych chwil, które składają się na ogrom czasu i działań.

„To był fascynujący rejs po morzach historii. Przekopałem internet, dalsze kroki będą w miejscach, które stronią od postępu IT; muzea, archiwa, ludzie. Mamy coś czego, nie było. Stworzyliśmy coś, czego nie było. Teraz my spinamy ten rok piękną klamrą, to jego rok, Adama Grucy.”  Maciej Łukaszewski

Cóż więcej? Oczywiście ludzie, którzy wędrowali z nami przez ten rok. Nasi od zawsze, od jakiegoś czasu, nowopoznani. Wszyscy wnoszący wkład do zdarzeń z ostatnich 12 miesięcy. To rodzaj niecodziennej wspólnoty, którą łączy Nasz Profesor, urodzony 3 grudnia 1893 roku w Majdanie Sieniawskim. „Łączy” – ponieważ działanie ciągle trwa. W nadchodzącym już  2024 roku, planujemy cykliczne biblioteczne „Spotkania u Profesora”, z pewnością  i „z Profesorem”. To też spotkania z tymi, którzy znali i pamiętają Adama Grucę, szanują dorobek i osiągnięcia, podziwiają, wiedzą lub chcą wiedzieć więcej. To spotkania – przekazy, dla tych, których zadziwia człowiek i otaczający świat. Spotkania z ludźmi o ludziach dla ludzi małych i dużych.

Za wszystkie w naszej szkole tegoroczne spotkania, zdarzenia, za uśmiechy i wsparcie, za pomoc w działaniu i rozwiązywaniu problemów, za wspólne radości – pięknie dziękuję.

Życząc szczęśliwego Nowego Roku, zapraszam do naszej szkolnej wspólnoty (uczniów już 2 stycznia 2024 roku).

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Małgorzata Leja