binary comment
binary comment

Dziś do Betlejem jadą królowie

  • Post category:Aktualności

„Z Jeruzalem wyjechali, gdzie się Heroda pytali o nowym królu…” – to słowa jakże znanej majdańskiej kolędy, którą uczestnicy wspólnie zaintonowali podczas kolejnego VIII gminnego Orszaku Trzech Króli.

Jak co roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w orszaku w Gminie Adamówka, reprezentując kontynent azjatycki, który od samego początku istnienia orszaku w naszej gminie jest oznaczony kolorem zielonym. Orszak składał się z mieszkańców i gości gminy Adamówka, a każdy uczestnik niósł ze sobą orszakową atmosferę. Cały korowód uświetniły konie kawaleryjskie ze stadniny w Wierzawicach. Niezwykłym elementem były także sceny jasełkowe prezentowane przez mieszkańców na naczepach tirów, dodając niepowtarzalny urok wydarzeniu.

Koło Gospodyń z Adamówki i Stowarzyszenie „Aktywni” z Majdanu Sieniawskiego zorganizowało stanowisko kulinarno-kulturowe, na którym prezentowano regionalne specjały. Zapach ciepłego bigosu i fasolki to prawdziwa uczta dla zmysłów, a tradycyjne desery dopełniły całości, tworząc niepowtarzalną atmosferę smaków. To nie tylko dania, ale i opowieści o tradycji, rodzinie i wspólnym jedzeniu.

Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej Majdanu Sieniawskiego – uczniom, rodzicom, nauczycielom za współtworzenie tej orszakowej wspólnoty oraz zaangażowanie w to niezwykłe wydarzenie. Orszak Trzech Króli pozostanie niezapomnianym przeżyciem, pełnym radości, integracji i dobrej woli.