CREATOR: gd jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100
CREATOR: gd jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

Nie czekam, pomagam!

  • Post category:Aktualności

Każdy może uratować życie! Dlatego każdy pracownik naszej szkoły wziął udział w szkoleniu „Nie czekam, pomagam”. Odświeżaliśmy wiedzę i uczyliśmy się właściwych zachowań związanych z oceną stanu poszkodowanych i udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Najważniejsze jest tu pierwsze 15 minut – mówił profesjonalnie prowadzący zajęcia ratownik medyczny. Należy tylko (i aż) podjąć prawidłowe działania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, czyli zastosować w praktyce wiedzę na temat postępowania w różnych stanach zagrożenia.

Podczas zajęć sporo było praktycznych ćwiczeń i symulacji w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej również z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Sprawdzaliśmy jak on działa, w jaki sposób go używać i jak bardzo może być przydatny. Okazało się, że jest to sprzęt niezbędny w takiej instytucji, jak szkoła. Podjęliśmy rozmowy i planujemy działania zmierzające do zakupu automatycznego defibrylatora zewnętrznego do naszej szkoły. Mamy przekonanie, że znajdziemy wielu sprzymierzeńców realizacji tego przedsięwzięcia i do tego serdecznie zapraszamy.