binary comment
binary comment

Szkolna „kapsuła czasu”

  • Post category:Aktualności

Żyjemy w nieustannej pogoni za czasem. Czy masz czas na czas? Masz czas choć na chwilę się zatrzymać? W dobie telefonów, smartfonów, komputerów czy Internetu to nie jest ponoć takie proste. To zależy jednak od ciebie, od nas samych. Co służy do mierzenia czasu, to raczej wiemy. Wiemy też, że niektórym wydaje się, że tradycyjne zegarki, czy kalendarze są już niepotrzebne. One są mimo wszystko nieodzowne, interesujące i ponadczasowe.

Zachęcamy wszystkich chętnych do poszukiwania czasu. To dobry czas na komunikowanie się, a priorytetem w tym przedsięwzięciu jest uzyskanie połączenia między czasem przeszłym, teraźniejszym i przyszłym. Nasza biblioteka im. Profesora Adama Grucy organizuje szkolną „kapsułę czasu”, czyli swoiste miejsce pełne przedmiotów, a przede wszystkim wspomnień.

Zapraszamy do poszukiwań starych, niepotrzebnych, zapomnianych i zalegających „gdzieś” zegarków i kalendarzy? Jakich? Takich, do których dotrzesz, znajdziesz na strychu lub w piwnicy, w zapomnianej szufladzie, a może już przeznaczonych do wyrzucenia? 

Zegarki? – na rękę, stojące, wiszące, „chodzące” i zepsute. Kalendarze? – jednokartkowe, zeszytowe, książkowe, ścienne, biurkowe. Jednym słowem – wszystkie. Znajdźcie czas na poszukiwania, ich efekt z pewnością będzie twoim udziałem. Informujemy, że przyniesionych zegarów i kalendarzy nie wracamy właścicielom. Stają się oni darczyńcami szkolnej „kapsuły czasu”. Najstarsze egzemplarze z pewnością będą docenione.

 nauczycielki – bibliotekarki

20231229 210627

20231229 205454