IMG20240125122849
IMG20240125122849

Magiczna podróż z Panem Kleksem

  • Post category:Aktualności

25 stycznia 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w projekcji uwspółcześnionej wersji klasycznej bajki Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”.

Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek autora polskiej literatury młodzieżowej. Pierwsze jej wydanie datuje się na rok 1946! Do dzisiaj jest to jedna z najchętniej czytanych powieści dla dzieci, nie tylko z powodu tego, że jest omawiana w szkole jako lektura. To wspaniała, pełna przygód opowieść o Adasiu Niezgódce i niezwykłej Akademii oraz wspaniałym nauczycielu, który potrafi pobudzić w dzieciach wyobraźnię, uczy samodzielnie myśleć, odkrywa ich talenty i umiejętności.

Warto było przekonać się po raz kolejny, w czym tkwi niezwykły czar Akademii pana Kleksa! Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł widzów w niesamowite miejsca. Uczniowie w ogromnym skupieniu oglądali historię z niebanalnym morałem, a po seansie wymieniali się spostrzeżeniami na jego temat.

Pełni wrażeń, naładowani pozytywną energią i w doskonałych nastrojach udali się na lodowisko miejskie w Rzeszowie. Gdzie miło i aktywne spędzili czas podczas jazdy na łyżwach.

Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę, a co najważniejsze, umocniła integrację wśród naszej młodzieży.

Cele wycieczki zostały osiągnięte, czyli nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie oraz integracja. To bardzo udany dzień!