IMG 4854
IMG 4854

Babciu, Dziadku – kochamy Was całym sercem!

„Jednymi z najlepszych pedagogów na świecie są dziadkowie” – Karol W. Shedd
Wszyscy wiemy o tym, że Dziadkowie najbardziej kochają swoje wnuki i wiedzą też o tym nasi uczniowie. W ramach podziękowania za dobroć i miłość jaką dzieci otrzymują, jak co roku w naszej szkole zorganizowana została uroczystość, podczas której ugościliśmy naszych wspaniałych Seniorów z okazji Ich święta.
W trakcie przygotowań do uroczystego spotkania, najmłodsze przedszkolaki wykonały dla Dziadków upominki podczas warsztatów artystycznych. Przygotowały piękne szklane serca, wypełnione kamyczkami, ziemią, kwiatami i miłością. Jest to prezent, który przez długi czas będzie przypominał Dziadkom o uczuciach, jakimi darzą ich wnuczęta. 
Uczniowie wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych przygotowali część artystyczną. Zaprezentowali gościom piosenki, kolędy, tańce a także inscenizacje teatralne, w tym jasełka. Wszystkie dzieci z ogromną radością przywitały swoich ukochanych Dziadków i z wielkim zaangażowaniem przedstawiły programy artystyczne dokładając wszelkich starań, aby Babcie i Dziadkowie czuli się wyjątkowo.
Swoją obecnością po raz kolejny zaszczycił nas zespół „Majdaniacy”, którzy uświetnili nasze występy rodzimymi przyśpiewkami. Ich obecność, to zawsze świetna okazja do łączenia pokoleń i czerpania od siebie nawzajem radości, doświadczeń i nauki.
Pięknie przygotowane stoły to zasługa zaangażowanych w pomoc rodziców. Nad całym przedsięwzięciem czuwała niezastąpiona Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie „Aktywni” Majdan Sieniawski. Panie zadbały o to, aby każdy z gości dostał ciepły posiłek. Nie zabrakło też deseru, kawy, herbaty oraz owoców. Dziadkowie otrzymali również drobny upominek – drewniane serduszko, jako symbol miłości wnucząt i wydany przez szkołę „Śpiewnik piosenek i przyśpiewek majdańskich”.

Po posiłku, do zabawy zachęcał zespół „Tylko nie oni”. Są to młodzi, kochający muzykę mężczyźni, którzy pozwolili naszym gościom cieszyć się chwilą zapominając o codziennych troskach. Przygotowali na tę uroczystość szeroki repertuar, aby przypadł do gustu wszystkim uczestnikom. Wykonali kolędy, przyśpiewki ludowe oraz popularne piosenki zachęcające do tańca.

Podczas uroczystości zebrani goście z własnej inicjatywy podjęli się zorganizowania zbiórki pieniędzy na rzecz działań szkolnych. Kwotę w wysokości 910,00 zł przekazali Radzie Rodziców. Będzie to nieocenione wsparcie przy organizacji pikniku rodzinnego z okazji Dnia Rodziny i Dnia Dziecka. Serdeczne podziękowania dla każdego, kto dołożył swoją cegiełkę.

Podziękowania należą się również wszystkim aktywnym nauczycielom, dzięki którym dzień ten był wyjątkowy, pełen radości, wzruszeń i wspaniałej zabawy. Życzymy sobie, aby tak było każdego roku. Składamy przy tym raz jeszcze najlepsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków – sto lat w zdrowiu i szczęściu!