teatr przeworsk
teatr przeworsk

„Szalone bajeczki z dziadunia teczki”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych dały porwać się aktorom z Kieleckiego Teatru Lektur do świata wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy podczas spektaklu, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.

Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci z chęcią brały czynny udział w przedstawieniu. Wchodziły w interakcję z aktorami, odpowiadały na stawiane w wierszach pytania, żywo reagowały na zabawne sceny, a ich śmiech rozbrzmiewał w całej sali.

W ciekawy sposób przedstawione zostały wiersze Jana Brzechwy m.in.: „Sroka”, „Żaba”, „Katar”, „Skarżypyta”, „Sum” oraz wiersze Juliana Tuwima: „Okulary”, „Aeroplan”, „Rzepka”.

Zabawne dialogi i zachwycająca scenografia pomogły dzieciom zapoznać się z klasyką polskich wierszy. Zaś największym przeżyciem było zaproszenie dzieci na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka”.

Na zakończenie spektaklu dzieci z wielkim zaangażowaniem pomogły aktorom w odśpiewaniu piosenki „Fantazja”, a radość z tego doświadczenia towarzyszyła im przez resztę dnia.

Po powrocie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem przez panią Danutę Czuprynę – pracownicę Centrum Usług Społecznych w Adamówce, która dzięki przychylności pani dyrektor CUS Malwiny Misiąg uczestniczyła w naszej wycieczce. Za wsparcie i niespodziankę serdecznie dziękujemy!