odblaski policja

Noś odblaski – świeć przykładem!

  • Post category:Aktualności

Każdy z nas, mały, duży, dziecko, młodzież, czy dorośli – wszyscy musimy być widocznymi uczestnikami ruchu, zwłaszcza o zmierzchu. W ramach akcji: Noś odblaski – świeć przykładem, w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III i oddziały przedszkolne.

Mł. aspirant Mariusz Brzyski z Komisariatu Policji w Sieniawie, poinformował uczniów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona i wcześniej zapada zmierzch. W takich warunkach bez elementów odblaskowych kierowca dostrzeże nas z odległości 20 -30 metrów, jeśli mamy odblaski jesteśmy widoczni już od 150 metrów, czyli 10 razy szybciej. To może uratować nam życie.

Ponadto, opowiedział też o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania ze stron internetowych oraz o zasadzie ograniczonego zaufania do osób, których nie znamy.

Nasi uczniowie z uwagą słuchali wszystkich wskazówek p. policjanta dotyczących zasad bezpieczeństwa.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową. Na prośbę uczniów pan aspirant opowiedział i pokazał jak wyposażony jest radiowóz policyjny. Włączył także sygnały świetlne i dźwiękowe, co było nie lada atrakcją dla naszych podopiecznych.

Przypominamy zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym o występującym w przypadku poruszania się poza obszarem zabudowanym obowiązku noszenia odblasków, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Prosimy rodziców o wyposażenie każdego ucznia (niezależnie od jego wieku) w elementy odblaskowe, w sposób znaczący podnoszące bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich uczestników dróg o stosowanie się do nakazów prawa o ruchu drogowym ze względu na bezpieczeństwo własne i innych.

To bardzo ważne! Noś odblaski – świeć przykładem!

Noś odblaski

Koordynująca przedsięwzięcie:
wychowawczyni klasy I
Dorota Pisarczyk

Odblaski ratują życie – YouTube
Policjanci przypominają: odblaski ratują życie, warto je nosić (tvp.pl)Świeć Przykładem – Aktualności – Policja.pl
Ogólnopolski policyjny dzień odblasków – Aktualności – Policja.pl